Який вплив має холодна пора року на телят?

Якщо поживних речовин з паралельно високою енергетичною потребою недостатньо, це зменшить щоденний приріст ваги телят. Крім того, імунна система ослаблена. Збудники хвороби можуть легше поширюватися і теля має підвищений ризик захворіти. Частіше спостерігаються діарея та пневмонія. Також може бути порушений фізіологічний розвиток теляти.

Які ризики для фермера?

Це може означати фінансові втрати для фермера. На додаток до зменшення щоденного приросту ваги та високих витрат на лікування, в майбутньому можуть також виникати втрати, пов’язані із пізнім отеленням, а також зниження надоїв.

Як правильно годувати!

Годівля телят має бути адаптована до стресу холодом. Нормальна концентрація замінника молока  140 г / л води. Як тільки температура опускається нижче 5 ° C, дозу слід збільшити до 160 г/л води, а кількість напою збільшити приблизно на 20%.

Вага та об’єм замінника молока

Вагу не слід плутати з об’ємом замінника молока. Це може відрізнятися. Порошок слід зважувати на вагах для контролю.

Зимовий чек-лист для Ваших телят

Щоб запобігти втратам зверніть увагу на такі моменти:

  • У перші кілька годин життя слід звернути увагу на достатній запас молозива. Теля має отримувати 3 літри молозива відразу після народження та через 18 годин. Кількість молока слід регулювати на 10-15% від маси тіла теляти.

Важливо: якість молозива слід перевіряти за допомогою рефрактометра або колостриметра.

  • Слід подбати про те, щоб хутро теляти швидко висихало. Теплова лампа може допомогти протягом перших 24 годин.
  • Ковдри для телят можна використовувати для захисту від холоду протягом перших 3 тижнів. Їх можна використовувати при температурах нижче 5°C. Ковдри слід прати та висушувати після кожного теляти.
  • Необхідно дотримуватися температури випойки! Вона повинна відповідати температурі тіла теляти. В іншому випадку теля має використовувати енергію під час травлення, щоб довести молоко до температури тіла.

Важливо: Якщо крім випойки пропонується також вода, потрібно подбати щоб вона була теплою, щоб уникнути зайвої витрати енергії.

  • Концентрацію енергії слід збільшувати за допомогою відповідного замінника молока. Правильний баланс між жирами та вуглеводами необхідний для оптимального споживання енергії.

→ Варто використовувати замінник молока з високою концентрацією енергії не тільки взимку.

  • При температурі нижче 5°C дозу замінника молока слід збільшити до 160 г/л води.

Також можна збільшити кількість випойки на 20% або запропонувати декілька прийомів їжі.

→ доведено, що інтенсивна годівля телят позитивно впливає на розвиток майбутньої молочної корови. Детальніше про годівлю телят ad libitum!

  • Телятам потрібне чисте та сухе оточуюче середовище з достатньою підстилкою.

Важливо: соломи повинно бути достатньо! Телята можуть спорудити тепле гніздо в глибокому солом’яному ложі, що захистить їх від холоду.

  • Проживання без протягів! Якщо телята піддаються холодним протягам, це призводить до втрат тепла. Щоб відновити нормальну температуру тіла, їм потрібна додаткова енергія, яка потім вже недоступна для росту. Туманне і вологе повітря також призводить до втрат тепла.
  • Щоб повністю переконатись, що у Ваших телят все добре і що вони не страждають від лихоманки, для перевірки можна використовувати ветеринарний термометр.

JOSERA рекомендує

Ми рекомендуємо замінник молока JOSERA IgluVital для гарного забезпечення поживними речовинами в перші кілька тижнів життя. Якщо ви годуєте телят цільним молоком, рекомендуємо додати JOSERA VitalTrunk, щоб компенсувати дефіцит вітамінів та мікроелементів.

Вас також можуть зацікавити:

JOSERA DairySafe – щоб печінка була здорова та функціональна

JOSERA dairysafe performance illustration

Печінка, як центральний орган в процесі обміну речовин, піддається сильним навантаженням в період навколо отелення (транзитний період).

Що таке захворювання блутанг (блакитний язик)?

JOSERA tongue of a cow

Що таке вірус блутангу та на що Ви повинні звернути увагу? Детальніше про симптоми цього захворювання, які лікувальні та які профілактичні підходи існують читайте в посібнику JOSERA.


Контакт та сервіс

Вам потрібна більш детальна інформація чи порада? Чим точніше Ви вкажете, що Вас цікавить, тим краще ми зможемо Вам допомогти. Жоден товар не можна замовити безпосередньо через вебсайт. Зверніться будь ласка за номером телефону або заповніть анкету нижче і ми з радістю повідомимо Вам контакти найближчого до Вас представника JOSERA.

 
Телефон для довідок: з 09:00 до 18:00 +38 (050) 367 67 65